Wcześniejsze przypadki nic go nie nauczyły - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wcześniejsze przypadki nic go nie nauczyły

Data publikacji 30.12.2019

Inowrocławscy policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności poważnie wyglądającej kolizji drogowej, do której doszło w Cieślinie gmina Inowrocław. Kierowca wyszedł z niej cało, ale to był kolejny raz gdy jechał nietrzeźwy.

Wczoraj (29.12) około godz. 19.30 patrol WRD interweniował w związku z kolizją drogową w Cieślinie. Jak wynika z ustaleń, 37-letni kierujący samochodem marki VW podczas jazdy nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Tam uderzył w przepust drogowy i dachował. Na miejscu zdarzenia działały służby ratunkowe. Kierowca nie odniósł obrażeń. Badanie stanu jego trzeźwości w miejscu kolizji wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 
Jak ustalili policjanci, kierowca vw miał od niedawna prawo jazdy, bo od połowy listopada. Co „ciekawe” (24.12) był zatrzymany przez strzeleńskich policjantów za jazdę w stanie nietrzeźwości. Miał wówczas 3 promile alkoholu. Zostały mu wtedy zatrzymane prawo jazdy. Biorąc to pod uwagę kierowca ten odpowie za spowodowanie kolizji drogowej w Cieslinie, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i ponowne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Z pewnością z uprawnieniami do kierowania pożegna się na bardzo długo. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • Rozbity samochód leży na dachu
  • Rozbity samochód leży na dachu
  • Rozbity samochód leży na dachu