Zatrzymany drugi sprawca rozboju w Toruniu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymany drugi sprawca rozboju w Toruniu

Data publikacji 17.01.2020

Policjanci z toruńskiej komendy poszukiwali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki publikacji zdjęcia kryminalni najpierw poznali tożsamość 16-latka, a wczoraj jego kompana. 17-latek usłyszał już zarzut rozboju.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 18 grudnia minionego roku około godziny 4.20 w Toruniu pomiędzy sklepem Carrefour Express a blokiem przy ul. Ślaskiego. Tam dwaj mężczyźni podeszli do pokrzywdzonego, popchnęli go i skopali. Następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami, po czym uciekli. W toku postępowania policjanci dotarli do nagrań monitoringu, który zarejestrował wizerunki sprawców. Dzięki sygnałom od świadków i publikacji wizerunku, kilka dni temu policjanci ustalili tożsamość pierwszego ze sprawców. Okazał nim 16-letni mieszkaniec Torunia. Nastolatek już został przesłuchany. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Drugi, którego funkcjonariusze namierzyli wczoraj, to 17–letni mieszkaniec również Torunia. Został on zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Do czasu zakończenia sprawy prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem, a także ma zakaz opuszczania kraju.

Autor: kom. Marta Nawrocka
Publikacja: Kamila Ogonowska