WIADOMOŚCI

Namierzony przez grupę SPEED za przekroczenie prędkości i posługiwanie się podrobionym prawem jazdy

Włocławscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierującego mazdą, który w pobliżu przejścia dla pieszych przekroczył prędkość, a później okazał się zalaminowaną kserokopią swojego prawa jazdy. Za posługiwanie się dokumentem jako autentycznym może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.01.20) włocławscy policjanci z grupy SPEED patrolowali ulice miasta ze szczególnym uwzględnieniem łamania przepisów ruchu drogowego w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas jednej z kontroli prędkości na ulicy Okrzei we Włocławku zarejestrowali kierującego mazdą, który w rejonie pasów usytuowanych w pobliżu szkoły, jechał z prędkością 77 km/h. Na tym odcinku powinien poruszać się z maksymalną prędkością do pięćdziesięciu. Policjanci zatrzymali więc auto do kontroli.

Kierowca, zgodnie z prośbą mundurowych, okazał prawo jazdy. Policjanci ruchu drogowego nabrali podejrzenia co do autentyczności dokumentu, a po krótkiej chwili mężczyzna sam przyznał się, że to kserokopia, którą sam  zalaminował. Dodatkowo, w policyjnych systemach widniała informacja o zatrzymaniu prawa jazdy w 2016 roku za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. Mając podejrzenia w sprawie podrobienia dokumentu i posługiwania się nim jako autentycznym 59-letni kierujący trafił do komendy. 

Dalsze czynności w sprawie pozwoliły ustalić, że kopię prawa jazdy mężczyzna zrobił jeszcze przed zatrzymaniem uprawnień, bo spodziewał się decyzji o ich cofnięciu.  

Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Włocławka został ukarany przez policjantów ruchu drogowego mandatem karnym i punktami za przekroczenie prędkości, a od śledczych usłyszał zarzut podrobienia prawa jazdy i posługiwania się nim jako autentycznym dokumentem. 59-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za taką próbę oszukania funkcjonariuszy podczas kontroli grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...