Wspólne działania "Trzeźwa autostrada" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne działania "Trzeźwa autostrada"

Data publikacji 09.02.2020

W godzinach 6.30–9.30 kujawsko-pomorscy policjanci, równolegle z jednostkami podległymi WRD KWP w Gdańsku oraz WRD KWP w Łodzi, prowadzą na bramkach autostradowych A-1 wzmożone kontrole kierowców. Akcja "Trzeźwa autostrada" ukierunkowana jest na eliminację potencjalnych zagrożeń jakimi się nietrzeźwi kierujący czy będący pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Dzisiaj (10.02.20) od 6.30 do 9.30 na bramkach autostradowych  A-1, w ramach akcji „Trzeźwa autostrada”, policjanci kujawsko–pomorskiego garnizonu oraz jednostek podległych WRD KWP w Gdańsku i Łodzi prowadzą  wzmożone kontrole kierujących pojazdami pod kątem trzeźwości oraz środków działających podobnie do alkoholu. Sprawdzani są kierujący pojazdami wjeżdżającymi i zjeżdżającymi z autostrady A1. W działaniach policjanci wykorzystują nowoczesne urządzenia Alco-Blow oraz narkotestery.

Celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu jak największej liczby nietrzeźwych kierujących pojazdami, jak również osób kierujących pojazdami pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Kierowco pamiętaj, że jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione. Nawet najmniejsza dawka alkoholu wywołuje u kierowcy problemy z koncentracją!                          

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska