Poszukiwani wpadli po informacji dzielnicowego - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwani wpadli po informacji dzielnicowego

Data publikacji 14.02.2020

Jednego dnia dzielnicowy z Kcyni zatrzymał dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sąd do odbycia kar pozbawienia wolności. 43 i 46-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali dowiezieni do zakładu karnego.

Na początku tego miesiąca kcyńska policja otrzymała polecenie z sądu z Szubina, aby ustalić miejsce pobytu oraz doprowadzić do zakładu karnego dwóch mieszkańców gminy, którzy zostali skazani na kary pozbawienia wolności, jednak nie zgłosili się do ich odbycia. 
Za 43 i 46-latkiem wszczęto poszukiwania. Mieszkańcy gminy nie cieszyli się wolnością zbyt długo, bo już po kilku dniach od wszczęcia poszukiwań ich miejsce pobytu ustalił dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu. 
Mężczyźni zostali zatrzymani w środę (12.02.20) wieczorem w mieszkaniach na terenie gminy. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie, skąd wczoraj (13.02.20) dowieziono ich do więzienia. 
Tam, 46-latek odbędzie roczną karę pozbawienia wolności za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Natomiast 43-latek w zakładzie karnym spędzi 6 miesięcy za przestępstwo niealimentacji.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska