WIADOMOŚCI

Włocławski policjant „Osobowością Roku 2019” w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 13.03.2020

Sierż. sztab. Krzysztof Sadowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku otrzymał zaszczytny tytuł „Osobowość Roku 2019” w plebiscycie przeprowadzanym przez gazety z naszego województwa. W swojej kategorii dotyczącej działalności na rzecz społeczeństwa w powiecie aleksandrowskim zdobył najwięcej głosów.

Każdego roku na łamach kilku gazet z naszego województwa odbywa się wybór osób, które w minionym okresie najbardziej zasłużyły się dla lokalnej społeczności, wyróżniły się ważnymi dokonaniami czy też osiągnęły sukces w różnych dziedzinach. Poszczególni kandydaci, nominowani za konkretne działania, otrzymywali głosy od mieszkańców naszego regionu. Ci, którzy zdobyli ich najwięcej, uzyskali w wielkim plebiscycie zaszczytne tytuły „Osobowości Roku 2019” przyznane w różnych kategoriach, osobno w miastach i powiatach.

Jedną z takich osób jest policjant ruchu drogowego z Włocławka, sierż. sztab. Krzysztof Sadowski, który otrzymał zaszczytny tytuł w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” w powiecie aleksandrowskim, z którego pochodzi. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych oraz imprez dla dzieci. W 2019 roku był m.in. pomysłodawcą oraz jednym z głównych organizatorów „Mundurowego Dnia Dziecka”, podczas którego dzieci i młodzież miały okazję obejrzeć pokaz sprzętu wybranych służb, brać udział w zabawach edukacyjnych z wiedzy o bezpieczeństwie oraz przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto, przeprowadził akcję „Młodzież świeci przykładem”, w trakcie której dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Raciążku, pełniąc służbę z patrolami ruchu drogowego, rozdały blisko tysiąc opasek odblaskowych dla niechronionych uczestników ruchu.

Tytuł uzyskany przez sierż. sztab. Krzysztofa Sadowskiego stanowi także wyróżnienie dla włocławskiej komendy. Wskazuje na to, że w naszych szeregach służą wyjątkowi ludzie, których zaangażowanie doceniane jest m.in. przez lokalną społeczność.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku
Publikacja: kom. Przemysław Słomski