Świadkowie uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Świadkowie uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił pijany kierowca fiata, któremu świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i przyjechał do sklepu po… alkohol. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Wczoraj (24.03.20) około 19.40 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Jabłonowie Pomorskim. Skierowany na miejsce patrol z miejscowego posterunku ustalił w rozmowie ze świadkami, że zauważyli kierowca fiata, który przyjechał do sklepu jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Na domiar złego chciał kupić alkohol, ale ekspedientka, ze względu na jego stan, odmówiła mu sprzedaży.

Gdy mężczyzna wyszedł ze sklepu świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki od samochodu, po czym powiadomili o fakcie policjantów. Jak się okazało, kierowca fiata miał 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie zostanie zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkaniec powiatu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Zachowanie zgłaszających, którzy we właściwy sposób zareagowali na łamanie przepisów prawa jest godne pochwały.   

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak