Poniesie konsekwencję za bezmyślność - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poniesie konsekwencję za bezmyślność

Data publikacji 26.03.2020

Kierujący jednośladem mężczyzna popełnił przestępstwo i trzy wykroczenia jednocześnie. Nie dość, że był pijany, to wiózł na motorowerze dwóch kompanów, a na dodatek kierował bez uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci lipnowskiej „drogówki” patrolowali wczoraj (25.03.20) w nocy rejon gminy Skępe, pow. lipnowski. Przed północą w miejscowości Gęstowarka zatrzymali do kontroli motorower, bo nieodpowiedzialny kierowca wiózł pasażerów, z czego nie miał wymaganego przepisami kasku ochronnego.  Za rażące uchybienia, co do przewożenia nadmiernej liczby pasażerów, funkcjonariusze mają prawo zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Zapewne stałoby się tak i w tym przypadku, jednak podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierujący rometem w ogóle nie ma uprawnień. 
 
To nie koniec jego problemów z prawem. Okazało się, że 19-latek zdecydował się prowadzić jednoślad bez uprawnień i zabrać dwóch pasażerów mimo tego, że był pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że miał w organizmie ponad 1,3 promila. 
 
Za popełnione wykroczenia mieszkańcowi gminy Skępe grozi grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo, którego się dopuścił, nawet do 2 lat pozbawienia wolności i konieczność zapłacenia wysokiego świadczenia pieniężnego.
Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak