WIADOMOŚCI

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 21.05.2020

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili miejsce, gdzie znajdują są nielegalne automaty do gier hazardowych. W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli cztery tego typu urządzenia. Teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przejęli sprawę. „Właściciel” automatów musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności z kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że w jednym z lokali na bydgoskich Kapuściskach znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich podejrzenia potwierdziły się podczas zaplanowanych na wczoraj (20.05.2020) wspólnych działań z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze wspólnie pojechali pod wskazany adres i przeprowadzili tam przeszukanie. Ujawnili cztery nielegalne automaty do gier oraz pieniądze. Wszystkie urządzenia oraz pieniądze zostały zabezpieczone do prowadzonego w tej sprawie postępowania.

Funkcjonariusze KAS przejęli sprawę. Zabezpieczyli urządzenia i przesłuchali świadków. Nie wykluczone, że właściciel lokalu usłyszy zarzuty. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Ujawnione w lokalu automaty.
  • Stojące na terenie lokalu automaty. Widok z boku.
  • Automat do gier zamontowany na ścianie.