Wiadomości

Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 15.11.2013

Przestępstwa na szkodę osób starszych były głównym tematem kolejnej debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Podczas spotkania licznie zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się jakie metody ...

Przestępstwa na szkodę osób starszych były głównym tematem kolejnej debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Podczas spotkania licznie zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się jakie metody wykorzystują oszuści i jaki się przed nimi chronić. Na zakończenie uczestnicy debaty mieli okazję wypowiedzieć się w anonimowej ankiecie na temat skuteczności pracy policjantów.




W  sali Mogileńskiego Domu Kultury przy ulicy Rynek 10 odbyła się już druga w tym roku debata społeczna z udziałem mieszkańców pod hasłem „Czy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa?”. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób starszych. Inicjatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie przy współpracy z panią Grażyną Lewandowską, która od ponad 20 lat prowadzi Klub Seniora działający przy Mogileńskim Domu Kultury oraz aktywnie działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Ziemi Mogileńskiej. W debacie uczestniczył także Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss. Z zaproszenia organizatorów skorzystała liczna grupa seniorów. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie mł. insp. Marcin Ratajczak wyjaśnił dlaczego to właśnie do drzwi osób starszych najczęściej pukają oszuści i złodzieje. Następnie omówił na czym polega metoda „na wnuczka”, „na gazownika”, „na doręczyciela” czy „na koc” i którymi z tych metod oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych ludzi mieszkających w naszym powiecie. Zwrócił także uwagę, że przestępcy, dzwoniąc, mogą podawać się za policjantów lub innych przedstawicieli służb. Ważną częścią spotkania były wskazówki jak chronić siebie i swoje mienie. W tym miejscu zaprezentowano ku przestrodze film pt. „Zły wnuczek”. Mogileńscy policjanci przygotowali także ulotki przedstawiające dzielnicowych z opisami ich rejonów służbowych i danymi ułatwiającymi kontakt. Na koniec odbyła się najważniejsza część debaty czyli dyskusja z uczestnikami. Spotkanie zakończyło się wypełnieniem anonimowej ankiety badającej poczucie bezpieczeństwa oraz ocenę skuteczności Policji i pracy policjantów. Wnioski z niej płynące wykorzystane zostaną do podniesienia efektywności i skuteczności pracy Policji.

sierż. szt. Tomasz Bartecki
p.o. oficera prasowego KPP w Mogilnie






Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2

Powrót na górę strony