WIADOMOŚCI

Zatrzymany za krótkotrwałe użycie oraz usiłowanie kradzieży pojazdu

Data publikacji 02.12.2015

Świeccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. 24-latek najpierw zabrał z ulicy Stromej w Świeciu volkswagena, którego porzucił na placu jednej z lokalnych firm. Następnie stamtąd usiłował ukraść golfa, lecz został spłoszony przez pracowników firmy. Za te czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (30.01.2015) około godziny 13:30 dyżurny świeckiej jednostki został poinformowany, że na terenie jednej z firm w Świeciu, nieznany mężczyzna próbował ukraść golfa, zaraz po tym jak na placu pozostawił innego volkswagena. 
Sprawą zajęli się świeccy kryminalny. Dwie godziny po tych zdarzeniach świeccy kryminalni ustalili i zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie kradzieży golfa i krótkotrwałe użycie volkswagena T4. Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze u sprawcy znaleźli środki odurzające. Pojazd został zwrócony właścicielowi a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Wczoraj (1.12.2015) 24-letni mieszkaniec Świecia usłyszał zarzuty między innymi krótkotrwałego użycia pojazdu, usiłowania kradzieży oraz posiadania środków odurzających.  Teraz za te czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak
  • Zatrzymany mężczyzna