Seryjny włamywacz namierzony - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seryjny włamywacz namierzony

Data publikacji 29.01.2016

Lipnowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o co najmniej 6 kradzieży z włamaniem i posiadanie narkotyków. Policjanci odzyskali około 100 przedmiotów pochodzących z przestępstw, z którymi ma związek zatrzymany mężczyzna. Śledczy wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

W połowie tego tygodnia kryminalni z Lipna przystąpili do realizacji ustaleń, nad którymi drobiazgowo pracowali w ostatnim czasie. Na tej podstawie, policjanci weszli na przeszukanie pod wytyczony adres w jednym z bloków na terenie miasta. W mieszkaniu, zajmowanym przez 28-latka, a także w piwnicy funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z przestępstw oraz woreczek strunowy z amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Niemal w tym samym czasie, kolejną partię kradzionych rzeczy kryminalni zidentyfikowali w jednym z lombardów. Jak ustalili, „fanty” te pochodziły od zatrzymanego mężczyzny, choć osobiście ich tam nie wstawił. W tym celu posłużył się innymi osobami.  


W sumie policjanci odzyskali i zabezpieczyli około 100 przedmiotów utraconych w wyniku przestępstwa. Są to różnego rodzaju elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i ogrodniczy, urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia monitoringu wizyjnego, elementy silników elektrycznych, dwa rowery oraz m.in. zabawki, w tym kilkanaście modeli samochodów resorowych. Policjanci nadal ustalają dokładny związek zatrzymanego mężczyzny z zabezpieczonymi rzeczami oraz to, czy działał on sam, czy miał wspólników.

Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu dzisiaj (29.01.16) 6 zarzutów kradzieży z włamaniem do ogródków działkowych na terenie Kikoła oraz garażu i dwóch domów w miejscowości Okrąg, Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanego 28-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy, a zajmujący się nią śledczy zapowiadają, że podobnych przestępstw na koncie mężczyzny może być o wiele więcej.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • policjanci prezentują przedmioty pochądzące z włamań #1
  • policjanci prezentują przedmioty pochądzące z włamań #2
  • policjanci prezentują przedmioty pochądzące z włamań #3
  • policjanci prezentują przedmioty pochądzące z włamań #4
  • policjanci prezentują przedmioty pochądzące z włamań #5
  • policjant prowadzi podejrzanego