WIADOMOŚCI

Uszkodzili łupy, dlatego zostawili je tam skąd chcieli wynieść

Data publikacji 08.02.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm sprawcom, którzy zamierzali wynieść ze sklepu swetry. W tym celu pozbyli się klipsów zabezpieczających, ale zrobili to tak nieudolnie, że je uszkodzili. Mimo, że wyszli "z pustymi rękami", zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży.

Policjanci z Włocławka otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony jednego ze sklepów, że dwaj mężczyźni usiłowali dokonać kradzieży towaru. Z ustaleń wynikało, że kilka dni wcześniej, 2 lutego, do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Obaj zachowywali się dość podejrzanie, dlatego pracownik ochrony postanowił przyjrzeć im się bliżej. Co prawda w momencie, kiedy interweniował nie zauważył niczego niezgodnego z prawem, ale już po chwili, po przejrzeniu monitoringu, okazało się, że mężczyźni nie mają czystego sumienia. Z nagrania wynikało, że sprawcy „zainteresowali” się dwoma swetrami. Najwidoczniej nie mieli ochoty zapłacić za towar, bo próbowali pozbyć się klipsów zabezpieczających. Zrobili to jednak w taki sposób, że uszkodzili swetry, pozostawiając w nich dziury.
Zniechęceni takim stanem rzeczy porzucili towar. O zdarzeniu poinformowano więc policję.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą ustalili rysopis podejrzanych, a później ich personalia.

Wczoraj (7.02.16) sprawcy, w wieku 20 i 29 lat, zostali zatrzymani przy ul. Mickiewicza. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Za usiłowanie kradzieży grozi im  do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska