WIADOMOŚCI

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

Data publikacji 18.02.2016

Policyjni śledczy, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności pożaru przyczepy kempingowej, a także ustalają kim jest osoba odnaleziona w pogorzelisku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w wyniku powstania ognia wybuchła butla z gazem.

Wczoraj (17.02.16) żnińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze na terenie ośrodka wypoczynkowego w Gąsawie, w powiecie żnińskim. Jak się okazało, spłonęła przyczepa kempingowa. Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci ujawnili w pogorzelisku zwęglone ludzkie ciało, które decyzją prokuratora zabezpieczono do sekcji. W wyniku dalszych czynności procesowych mundurowi ustalili, że najpierw wybuchł pożar, a w jego wyniku najprawdopodobniej wybuchła znajdująca się wewnątrz butla z gazem.

Policjanci uzyskali informację, że przyczepa należała i była zamieszkiwana przez 66-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Jak dotąd funkcjonariusze nie ustalili miejsca pobytu tego mężczyzny. Już zostało wszczęte w tej sprawie śledztwo celem wyjaśnienia przyczyn zdarzenia i ustalenia kim jest odnaleziona osoba. 
 
 

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • miejsce tragicznego w skutkach pożaru