Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend"

Data publikacji 29.03.2016

Działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek (25.03.16) po południu, a zakończyły w poniedziałek w nocy. Niestety w kujawsko-pomorskim, w wypadkach na drodze, zginęły 3 osoby. Policjanci zatrzymali 72 pijanych kierowców.

Podczas akcji „Bezpieczny Weekend” policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Sprawdzali także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Zwracali uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Ostateczne statystyki działań „Bezpieczny Weekend” przedstawiają się następująco: od piątku od godz. 14:00 do północy z poniedziałku na wtorek na drogach kujawsko-pomorskiego doszło do 6 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 5 osób zostało rannych.

Policjanci zatrzymali 72 pijanych kierowców.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: Kamila Ogonowska