Areszt i dozór za usiłowanie rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt i dozór za usiłowanie rozboju

Data publikacji 30.05.2016

Zatrzymany przez lipnowskich policjantów 30-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i stalkingu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymany pomocnik aresztowanego został objęty policyjnym dozorem.

Nocą w miniony piątek (27.05.16) lipnowscy policjanci zostali powiadomieni o wtargnięciu do domu i pobiciu mieszkańca gminy Wielgie. Dyżurny natychmiast skierował pod podany adres patrol policji. Funkcjonariusze, zastali na miejscu dotkliwie pobitego 48-latka, poniszczone i wywrócone meble w mieszkaniu oraz wyniesiony przed dom telewizor. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Sprawą zajęli się lipnowscy kryminalni, wspomagani przez funkcjonariuszy z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą. Dobrze zorganizowana współpraca szybko wytyczyła kierunek działania policjantów. W rezultacie poczynionych ustaleń, jeszcze w dniu otrzymania zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu 30-latka. Następnego dnia, za kraty policyjnego aresztu trafił również jego 22-letni kompan.

Śledczy, wyjaśniając przebieg i okoliczności zdarzenia, ustalili, że starszy z zatrzymanych mężczyzn siłą wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego, pobił go, a później razem z zatrzymanym wspólnikiem wynieśli z mieszkania telewizor. Nie zdążyli go zabrać sprzed domu, bo prawdopodobnie w obawie przed policjantami uciekli.

Ale to nie wszystko. Pracujący nad sprawą śledczy dowiedli również, że starszy z zatrzymanych, od dłuższego już czasu, nękał pokrzywdzonego licznymi telefonami i sms-ami z żądaniem pieniędzy, a przy tym groził  mu „najechaniem” domu.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia obu zatrzymanym mieszkańcom powiatu sierpeckiego zarzutów usiłowania rozboju. Ponadto, podejrzany 30-latek, który jest recydywistą z bogatą kartoteką kryminalną usłyszał również prokuratorskie zarzuty stalkingu oraz spowodowania poważnych obrażeń ciała. Decyzją sądu został wczoraj (29.05.16) tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Jego 22-letniego wspólnika prokurator objął policyjnym dozorem. Ma także zakaz opuszczania kraju.

Za rozbój można trafić na 12 lat do więzienia, a gdy w grę wchodzi recydywa, należy się liczyć ze  znacznie zaostrzoną kary.

 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska