Mieszkaniec Bydgoszczy wpadł z nielegalnym towarem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mieszkaniec Bydgoszczy wpadł z nielegalnym towarem

Data publikacji 24.06.2016

Ponad 40 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, susz tytoniowy oraz alkohol wpadło w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali do sprawy 47-latka. Mężczyźnie może grozić wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Wcześniej funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta może zajmować się handlem papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko wskazywało na wytypowanego 47-latka.

Wczoraj (23.06.2016) rano policjanci z bydgoskiej komendy oraz Śródmieścia przystąpili do działania i skontrolowali jego miejsce zamieszkania. Tam wszystko się potwierdziło. W garażu funkcjonariusze znaleźli ponad 41 tysięcy sztuk papierosów, blisko 6 kg suszu tytoniowego oraz 6 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 47-latek został zatrzymany i przewieziony do śródmiejskiego komisariatu.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 lub wysoka grzywna. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 50 tysięcy złotych.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • zabezpieczone papierosy i alkohol #1
  • zabezpieczone papierosy i alkohol #2
  • zabezpieczone papierosy i alkohol #3
  • zabezpieczone papierosy i alkohol #4