Niewybuchy w garażu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Niewybuchy w garażu

Data publikacji 30.06.2016

Właściciel garażu nie mogąc skontaktować się od kilku miesięcy z wynajmującym od niego pomieszczenia postanowił wejść do nich . Tam znalazł łuski i pociski. Teraz policjanci ustalają do kogo należy zgromadzony arsenał. Jeżeli okaże się, że właściciel tych przedmiotów posiadał je bez wymaganego zezwolenia może mu grozić do 8 lat więzienia.

Wczoraj (28.06.16) około 20:00 do dyżurnego toruńskiej policji zadzwonił na numer alarmowy zaniepokojony właściciel jednego z garaży przy ul. Bielańskiej w Toruniu. Okazało się, że nie mogąc skontaktować się od kilku miesięcy z wynajmującym od niego pomieszczenia postanowił wejść do nich. Tam znalazł łuski i pociski.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko–Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Sekcja Antyterrorystyczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Patrol Rozminowywania Jednostki Wojskowej. Policjanci zabezpieczyli m.in. granaty moździeżowe, pociski artyleryjskie i miny przeciwpancerne.

Teraz śledczy ustalają do kogo należy zgromadzony arsenał ,czy mógł być niebezpieczny oraz stanowić realne zagrożenie. Jeżeli okaże się, że właściciel tych przedmiotów posiadał je bez wymaganego zezwolenia może mu grozić do 8 lat więzienia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska