Na drodze zniszczeń stanęli policjanci - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Na drodze zniszczeń stanęli policjanci

Data publikacji 30.06.2016

Uszkodził cztery samochody oraz porozbijał znicze i donice z kwiatami na cmentarzu, dlatego nie uniknie kary. Wandal został zatrzymany krótko po zgłoszeniu o tym, że niszczy zaparkowane na jednej z ulic auta. 22-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty zniszczenia mienia i znieważenie grobów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (29.06.16) około 5:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w okolicach ul. Małachowskiego niszczy pojazdy. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon mundurowych z miejscowego komisariatu. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali we wskazane miejsce podbiegł do nich świadek tego zdarzenia i wskazał, że wandal uciekł w stronę cmentarza przy ul. Wybickiego. Policjanci natychmiast pojechali w tym kierunku. W okolicach głównej alejki cmentarza mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który miał na głowę założony biało-czerwony pokrowiec na lusterko samochodowe. W rękach trzymał kilka tablic rejestracyjnych, a jego buty i spodnie ubrudzone były woskiem, a także ziemią. 22-latek, na widok policjantów, zaczął się nerwowo zachowywać i nie potrafił logicznie wyjaśnić co tutaj robi. Mężczyzna trafił do radiowozu, a stamtąd do celi.

Dokładne sprawdzenie trasy, którą poruszał się zatrzymany chwilę wcześniej wandal odkryło obraz zniszczeń. Okazało się, że mężczyzna uszkodził cztery samochody (między innymi urwał lusterko, wycieraczkę i znaczek z marką auta oraz zarysował lakier). Poza tym 22-latek urwał dziewięć tablic rejestracyjnych w zaparkowanych pojazdach. Na cmentarzu natomiast policjanci znaleźli porozrzucane i zniszczone znicze oraz doniczki z kwiatami. Wandal miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie 22-latek dopuścili się aktu wandalizmu i znieważenia grobów. Jako, że przestępstwo było popełnione w miejscu publicznym, bez powodu i sprawca okazał przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego śledczy uznali, że był to występek o charakterze chuligańskim. Jeszcze dzisiaj 22-latek usłyszy zarzuty. Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska