Cios w narkotykowy proceder - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Cios w narkotykowy proceder

Data publikacji 30.06.2016

Rypińscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn uwikłanych w narkotykowy proceder. Jeden z nich odpowie za uprawę konopi indyjskich, a drugi dodatkowo za wytworzenie znacznej ilości marihuany. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 64 rośliny, około 50 g marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów.

W poniedziałek (27.06.16) rypińscy kryminalni na podstawie wczesniejszych ustaleń przystąpili do realizacji. Policjanci namierzyli plantację konopi i tam przygotowali zasadzkę. Właściciel zakazanych roślin został zatrzymany wieczorem, gdy przyszedł je podlać.
Policjanci ustalili, że 28-latek miał 7 plantacji konopi w różnych miejscach na terenie powiatu rypińskiego, gdzie łącznie zabezpieczyli 47 roślin. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli ponadto jeszcze 9 krzaków konopi. Wszystkie nielegalne rośliny policjanci zabezpieczyli, jak również sprzęt służący do ich uprawy, który również znaleźli w mieszkaniu mężczyzny.

Następnego dnia we wtorek (28.06.16) kryminalni uzyskali informację o jeszcze jednej plantacji. Tym razem udali się do miejsca zamieszkania ustalonego 58-letniego mieszkańca Rypina. W toku przeszukania u mężczyzny znaleźli 8 sztuk konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt, a także okoł 50 g ususzonych roślin.  Badanie policyjnym testerem wykazało, że jest to marihuana. Całość została zabezpieczona przez kryminalnych, a właściciel trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów 28-latek usłyszał zarzut uprawy znacznych ilości konopi indyjskich za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast 58-latek dodatkowo odpowie za wytworzenie znacznej ilości marihuany. W tym przypadku może on trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Prokurator zadecydował o objęciu obu zatrzymanych policyjnym dozorem. Teraz czeka ich sprawa w sądzie.

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska