Wakacyjne spotkanie z dziećmi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wakacyjne spotkanie z dziećmi

Data publikacji 07.07.2016

Nakielskich policjantów odwiedziły dzieci z Ogniska Wychowawczego z Nakła. Goście zwiedzali komendę i przyglądali się pracy policjantów. Odwiedziny w nakielskiej jednostce policji były jedną z atrakcji w jakich dzieci brały udział w trakcie trwających wakacji.

Wczoraj (06.07.16) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle mieli nietypowych gości. W odwiedziny do funkcjonariuszy przyszły dzieci z Ogniska Wychowawczego z Nakła. Przewodnikiem po komendzie był sierż. szt. Marcin Górak z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Goście mieli okazję zwiedzić stanowisko kierowania jednostką, gdzie dyżurny opowiedział o specyfice swojej pracy. Przypomniał też, jaki jest numer alarmowy na policję i w jakich przypadkach należy go używać. Dzieci zobaczyły również policyjny areszt oraz pomieszczenie, w którym czasowo przebywają osoby zatrzymane. Kolejną atrakcją, jaką mundurowi przygotowali dla gości, była prezentacja radiowozów. Każdy miał okazję usiąść za kierownicą tego specjalnego auta, włączyć syreny i przez chwilę poczuć się jak policjant na służbie.

Goście odwiedzili również „Niebieski Pokój” i dowiedzieli się  w jakich warunkach przesłuchuje się najmłodszych i kto wykonuje czynności procesowe z małoletnimi.
Na zakończenie tego miłego spotkania, dzieci usłyszały o tym, jak być bezpiecznym podczas trwających wakacji. Sierż. szt. Marcin Górak udzielał rad, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz, jak bezpiecznie spędzać wolny wakacyjny czas.

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska