Wakacyjne spotkanie z dziećmi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wakacyjne spotkanie z dziećmi

Data publikacji 19.07.2016

Lipnowscy policjanci, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2016”, spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach, które zorganizowała dla nich Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie. Było ciekawie, więc kto nie był niech żałuje.

Jak co roku w czasie wakacji szkolnych książnica miejska w Lipnie organizuje ciekawe zajęcia dla dzieci, na które zapraszani są także policjanci. A, gdy w spotkaniu uczestniczą mundurowi to z góry wiadomo, że nie może się obyć bez edukacji na rzecz bezpieczeństwa. 
Policjanci prowadzili zajęcia w formie interaktywnej, aby zaangażować wszystkie dzieci w różnym wieku do udziału w pogadance na temat przewidywania oraz unikania zagrożeń, w różnych sytuacjach, z którymi można się zetknąć w czasie wakacji. 
Dyskutowano o rozważnym zachowaniu podczas letnich kąpieli, pobytu na plaży, prac polowych na wsi, wyjazdu do innego miasta czy w czasie napotkanej burzy. Wszyscy uczestnicy spotkania zaangażowani byli do wspólnego przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze: pieszo, rowerem oraz podróżując samochodem. 
Dzieci wykazały się przy tym dużą wiedzą i mądrymi spostrzeżeniami. Każde dziecko otrzymało od policjantów pamiątkowy upominek, a dla rodzica podręczny kalendarzyk, w ramach akcji edukacyjnej „Nieskradzione.pl”, której celem jest m.in. informowanie o zabezpieczeniu się przed kradzieżą danych osobowych, także w Internecie oraz sposobach szybkiego zastrzeżenia zagubionego lub skradzionego dokumentu tożsamości.

Organizatorom spotkania dziękujemy za miłe przyjęcie i „książkowe” pamiątki.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak