Wakacje z policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wakacje z policjantami

Data publikacji 02.08.2016

Jakich zasad należy przestrzegać, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo podczas letnich kąpieli, prac polowych, czy codziennego poruszania się po drodze, o tym przypomnieli dzieciom lipnowscy policjanci na półkoloniach w Wielgiem i Skępem. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali od policjantów drobne upominki.

Cały czas trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2016”, w ramach której lipnowscy policjanci spotykają się z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach, które zorganizowały dla nich placówki kulturalno-oświatowe. Tym razem gospodarzem takich wakacyjnych półkolonii z udziałem funkcjonariuszy była Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury Gminy Wielgie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.

Mundurowi prowadzili pogadanki na temat unikania zagrożeń w różnych sytuacjach i okolicznościach w czasie wypoczynku letniego. Dzieci chętnie angażowały się w dyskusję na temat zasad bezpiecznej kąpieli czy rozważnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieliły się swoimi pomysłami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także napotkanych na swojej drodze obcych czworonogów. Wspólnie przypomniano sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują pieszego, rowerzystę oraz pasażera samochodu. Na podsumowanie edukacyjnych zajęć funkcjonariusze zorganizowali dla dzieci konkursy z nagrodami.

Każdy uczestnik  otrzymał od policjantów drobny, pamiątkowy upominek. Były to m.in.: elementy odblaskowe, podręczne kalendarzyki, w ramach akcji „Nieskradzione.pl”, długopisy z policyjnym logo oraz dla najmłodszych dzieci - maskotki „Gustawa Pancernika”.
Nie  zabrakło także prezentacji  policyjnego wyposażenia wykorzystywanego w codziennej służby w terenie.

Cieszy nas fakt, że choć zajęcia nie były obowiązkowe to spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, a nawet młodzieży. 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska