Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend"

Data publikacji 29.08.2016

Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez cały weekend prowadzili wzmożone działania na drogach. Akcję „Bezpieczny weekend” mundurowi rozpoczęli w piątek, a zakończyli wczoraj. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym, by bez szwanku dotarli do celu podróży i wrócili do domów.

Weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku (26.08.16) do wczoraj (28.08.16) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczny Weekend”. Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz
​ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.  Podczas akcji, policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogi wyjechali także policjanci pionu kryminalnego i mobilne centrum monitoringu.

Policjanci reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Podczas działań mundurowi nie zapomnieli o pieszych. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.         

Podczas weekendu na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 210 kolizji.

Policjanci wyeliminowali 64 osoby, które, pomimo, że piły alkohol wsiadły za przysłowiowe kółko.

Autor: asp. Piotr Duziak
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...