Dwaj mężczyźni zatrzymani z marihuaną - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dwaj mężczyźni zatrzymani z marihuaną

Data publikacji 29.08.2016

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów zielonego suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w piątek (26.08.2016) wieczorem, wówczas kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że jeden z mieszkańców tej dzielnicy może posiadać środki odurzające. Należący do niego pojazd zauważyli zaparkowany na ulicy Raczkowskiego w Bydgoszczy. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Podjęte wobec mężczyzn działania potwierdziły wcześniejsze ustalenia. W aucie policjanci ujawnili blisko 100 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 26 lat. Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Teraz śledczy ustalają, do kogo należy ujawniony susz roślinny. Natomiast zabezpieczony susz roślinny został przesłany do laboratorium kryminalistycznego. Wynik zleconej w tej sprawie ekspertyzy pozwoli jednoznacznie określić, jakiego rodzaju jest to substancja psychoaktywna i czy jest zabroniona zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski