Pomimo upływu czasu nie uniknie kary - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pomimo upływu czasu nie uniknie kary

Data publikacji 30.08.2016

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który z prywatnego stawu usiłował ukraść ryby. Mężczyzna rozstawił sieci rybackie i doprowadził do uduszenia 114 sztuk, czym spowodował straty ponad 1100 złotych. Brodniczanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży i połowu ryb narzędziami rybackimi nie będąc do tego uprawnionym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci na początku sierpnia otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży ryb z prywatnego stawu w gminie Bartniczka. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że w nocy 8 sierpnia ktoś zastawił sieci rybackie na prywatnym stawie. Sprawcy zostali spłoszeni przez właściciela, jednak po wyciągnięciu sieci z wody okazało się, że udusiło się 114 sztuk ryb. Właściciel oszacował straty na ponad 1100 złotych.

W wyniku ustaleń policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Wczoraj (29.08.16), w miejscu zamieszkania, funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzewanego o ten czy.

Dzisiaj (30.08.16) brodniczanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży i połowu ryb narzędziami rybackimi, nie będąc do tego uprawnionym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska