Kamera rejestrowała sprawców, kiedy ją kradli - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kamera rejestrowała sprawców, kiedy ją kradli

Data publikacji 31.08.2016

Policjanci z Włocławka ustalili podejrzanych o kradzież kamery monitoringu szkolnego. Urządzenie nagrywało niefrasobliwych sprawców w czasie przestępstwa. Trzem spośród nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Losem nieletniego sprawcy zajmie się sąd rodzinny.

Kilka dni temu do włocławskich policjantów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży kamery monitoringu przy jednej ze szkół na os. Zazamcze.
Mundurowi podjęli działania w celu ustalenia sprawców. Przesłuchiwali świadków, zbierali materiał dowodowy, a przede wszystkim zabezpieczyli nagranie monitoringu szkolnego. Jak ustalili, kamera, zanim zniknęła ze ściany budynku, cały czas „pracowała” nagrywając wszystko co dzieje się wokół.
Dzięki temu na nagraniu zarejestrowała wizerunek potencjalnych sprawców. Wszystko wskazywało na to, że nie mieli oni świadomości tego, że „majstrując” przy kamerze cały czas są przez nią rejestrowani.

Nagranie jednak nie pozwoliło na bezpośrednie wskazanie sprawców. Policjanci drążyli dalej. Kilka dni później ustalili kim są nagrane osoby. Sprawcami okazali się trzej młodzi mężczyźni oraz ich 16-letni kompan. Mundurowi ujawnili również miejsce, w którym sprawcy porzucili części obudowy kamery.
Dorośli sprawcy usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Losem nieletniego sprawcy zajmie się sąd rodzinny.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska