Policjanci uczyli dzieci przepisów drogowych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci uczyli dzieci przepisów drogowych

Data publikacji 20.09.2016

O tym jak należy zachowywać się podczas korzystania z dróg, aby być bezpiecznym opowiadali przedszkolakom z Tęczowego Wzgórza nakielscy policjanci. Dzieci miały okazję poćwiczyć poznane przepisy w praktyce.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, praktycznie każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą w różnych placówkach oświatowych. Tym razem mundurowi dotarli z profilaktyką do nakielskiego Przedszkola nr 1 „Tęczowe wzgórze”. 

Mundurowi podczas spotkania skupili się przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mali odbiory dowiedzieli się czym są przepisy drogowe i czemu mają służyć. Policjanci pokazali jak wyglądają najważniejsze znaki drogowe i omówili jakie mają znaczenie. Opowiadali także o znaczeniu sygnałów drogowych. 

Wiele uwagi poświęcono tematyce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominali, że nie można przebiegać przez jezdnię, a przechodzić można tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Dzieci dowiedziały się także kim są tzw.: „Agatki” i jakie jest ich zadanie.  

Zdobytą wiedzę maluchy mogły poćwiczyć w praktyce na tzw.: mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli ze sobą do przedszkola. 

Na zakończenie spotkania st. sierż. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Górak przypomnieli jaką rolę spełniają odblaski i jak ważne jest noszenie ich na wierzchniej odzieży. Aby przedszkolaki były widoczne, a co za tym idzie bezpieczne podczas drogi do przedszkola, mundurowi dali im odblaski, które przekazał im Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom z Nakła – p. Piotr Rugowski.  

Autor: mł. asp Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak