Aby dzieci były bezpieczne - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Aby dzieci były bezpieczne

Data publikacji 21.09.2016

Policjanci z nakielskiej komendy rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle nad Notecią o tym, jak zachowywać się, aby być bezpiecznym. Szczególny nacisk podczas spotkania położono na zagadnienia bezpiecznej drogi do szkoły, jak dziecko ma zareagować, gdy zaczepiane jest przez osobę obcą oraz, jak zachować się, gdy na swojej drodze napotka agresywne zwierzę.

Z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego funkcjonariusze z Nakła i jednostek podległych podjęli działania profilaktyczne w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu. Mają one na celu uświadomienie dzieciom, jakie mogą napotkać zagrożenia i jak zachować się, aby uniknąć kłopotów.

Wczoraj (20.09.16) w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle nad Notecią nakielscy policjanci: sierż. sztab. Marcin Górak, st. sierż. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy st. asp. Damian Moczadło spotkali się w dziećmi z klas 0-IV. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz poznali przepisy ruchu drogowego, których powinni przestrzegać. Mundurowi pokazali dzieciom, jak należy zareagować i zachować się, gdy zaatakuje je agresywne zwierzę oraz co zrobić, gdy zostaną zaczepione przez nieznaną osobę. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności karnej oraz demoralizacji nieletnich, a w spotkaniu tym wzięło udział 275 dzieci.

Na zakończenie policjanci przekazali uczniom kamizelki odblaskowe, które funkcjonariusze otrzymali od nakielskiej placówki bankowej Sandander Consumer Bank, Z pewnością te drobne upominki, a jednocześnie niezbędny element naszego ubioru zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa dzieci podczas korzystania z dróg.

Autor: asp. Edyta Nadolna
Publikacja: Kamila Ogonowska