Rozbój za klucze, różaniec i 70 groszy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rozbój za klucze, różaniec i 70 groszy

Data publikacji 26.09.2016

Bili i kopali, aż dostali 70 groszy. Pół godziny później wrócili po więcej - klucze i różaniec. Dwóm młodym mieszkańcom powiatu nakielskiego za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (23.09.2016r.) do komendy w Nakle przyszedł mężczyzna, który zawiadomił, że dwa dni wcześniej w środę (21.09.2016r.) napadło na niego dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili go i okradli. Do zdarzenia doszło popołudniu na jednym z nakielskich osiedli, gdzie do pokrzywdzonego podbiegło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli go kopać i bić pięściami. Jeden z nich zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony miał przy sobie tylko 70 groszy, które sprawcy zabrali i oddalili się. Jak się okazało poszli do pobliskiego sklepu, gdzie skradzione „grosze” dołożyli do piwa. Ale sprawcom było mało. Postanowili wrócić i sprawdzić, czy pokrzywdzony ma przy sobie coś bardziej wartościowego. Napadli go w tym samym miejscu i znów zaczęli bić. Jeden ze sprawców przeszukał kieszenie ofiary i zabrał mu klucze i różaniec. Posiniaczony i poobijany pokrzywdzony dopiero w piątek postanowił o tym zdarzeniu powiadomić policję.

Po przyjęciu zawiadomienia nakielscy policjanci od razu przystąpili do ustalania sprawców tego rozboju. I tak dzięki ich wytężonej pracy już następnego dnia rano jeden z nich został zatrzymany, a drugi niespełna 4 godziny później. 18 i 19-latek usłyszeli zarzuty rozboju, za które grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 

 

Autor: asp. Edyta Nadolna
Publikacja: asp. Piotr Duziak