Policjanci wspólnie z ratownikami rozdawali kamizelki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci wspólnie z ratownikami rozdawali kamizelki

Data publikacji 18.10.2016

Mundurowi z Aleksandrowa Kuj. wspólnie z członkami Kujawskiej Sekcji Ratownictwa rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. Wszystko w ramach odbywających się dzisiaj działań policyjnych „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Funkcjonariusze apelowali do tych „najsłabszych” użytkowników dróg o rozwagę, zwłaszcza teraz w trudnej dla nich porze jesienno-zimowej.

Aleksandrowscy policjanci biorą dzisiaj (18.10.16) udział w akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". To wzmożone działania kontrolne, na wybranych odcinkach dróg całego powiatu, zarówno w miastach, jak i poza terenem zabudowanym. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, w tym zwrócenie uwagi na bardzo ważny aspekt bycia widocznym na drodze.

W ramach akcji aleksandrowscy policjanci wspólnie z ratownikami z Kujawskiej Sekcji Ratowniczej rozdali dzisiaj 40 kamizelek odblaskowych rowerzystom i pieszym. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu władz samorządowych gminy Bądkowo oraz Zakrzewo, a także tamtejszego Ośrodka Kultury.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska