Ślubowanie uczniów klasy policyjnej - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Ślubowanie uczniów klasy policyjnej

Data publikacji 22.10.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała oraz p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji podinsp. Przemysław Mielczarek wzięli udział w ślubowaniu trzeciego rocznika uczniów klasy policyjnej. Uroczystość ta odbyła się w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy. Podinsp. Przemysław Mielczarek przywitał uczniów i życzył im wiele sukcesów w nauce przybliżając im wartości związane ze służbą w Policji.

Wczoraj (21.10.2016) w Zespole Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie 30 uczniów trzeciego rocznika klasy policyjnej. Opiekunem tej klasy został mł.asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy.

Szkoła na tę uroczystość zaprosiła Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę oraz p.o. Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinsp. Przemysława Mielczarka.

Głównym punktem programu było wygłoszenie uroczystej roty ślubowania przez podopiecznych klasy policyjnej. Tej części uroczystości przewodniczył z ramienia Komendy Miejskiej Policji, Naczelnik wydziału bydgoskiej prewencji - podinsp. Tomasz Meyze. Po ślubowaniu reprezentanci klasy złożyli na ręce Pani Dyrektor tekst zaprzysiężenia wraz z podpisami wszystkich uczniów.

Wczorajsza uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia podziękowań dla pedagoga szkolnego pani mgr Ewy Ziółkowskiej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy  insp. Pawła Spychałę za zaangażowanie w tworzenie klas policyjnych, współorganizowanie zajęć i długoletnią współpracę z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy.

Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych gości kilka atrakcji, między innymi pokaz musztry wojskowej, technik samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie zaprezentowali nietypowy pokaz musztry oraz zaśpiewali humorystycznie skomponowaną piosenkę nawiązującą do pracy w policji.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny.

Przypomnijmy, że w połowie marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy uroczyście podpisano porozumienie pomiędzy placówką oświatową a bydgoską policją. Dokument dał podstawę do utworzenia klasy mundurowej o profilu policyjnym dla uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych m.in. przez policjantów. Młodzi ludzie zapoznają się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę, ale także przyjrzą się z bliska, od tzw. "kuchni" naszym codziennym obowiązkom służbowym.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...