Uszkodził auto wyrzuconym przez okno krzesłem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uszkodził auto wyrzuconym przez okno krzesłem

Data publikacji 02.11.2016

Za uszkodzenie mienia odpowie 37-latek, który z okna hostelu, gdzie się zatrzymał, wyrzucił krzesło. To spadło na zaparkowane akurat pod nim auto, powodując uszkodzenia na kwotę blisko tysiąca złotych. Szczęśliwie nikt z pieszych nie przechodził w tym czasie, bo mogło by być różnie. Sprawcy uszkodzenia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Niecodzienną interwencję podejmowali w miniony poniedziałek (31.10) około 20.00 policjanci z Inowrocławia. Zostali powiadomieni, o tym, że z okna budynku ktoś wyrzucił krzesło. Spadło ono na zaparkowane pod nim renault.Właścicielka auta nie przypuszczała nawet, że za jej plecami rozegra się rzadko spotykana sytuacja. Gdy tylko odeszła od samochodu usłyszała hałas. Uderzenie spowodowało w pojeździe uszkodzenie m.in. lusterka, przedniej szyby i słupka, na łączną kwotę 950 zł.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności i zatrzymali 37-letniego gościa hostelu. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2,4 promile i trafił do policyjnego aresztu. Podczas wczorajszego (01.11.16) przesłuchania, tłumaczył się on ze swojego zachowania, zasłaniając się wypitym wcześniej alkoholem.

Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 5 lat więzienia. Sprawca będzie musiał również naprawić szkody, które wyrządził.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska