Kierował autem pod wpływem zakazanej substancji - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kierował autem pod wpływem zakazanej substancji

Data publikacji 02.11.2016

Do 3 lat więzienia grozi 22-latkowi, który kierował samochodem po zażyciu środków psychoaktywnych. Mężczyzn wpadł podczas kontroli drogowej. Prawo jazdy stracił od razu. Teraz sąd może jeszcze zakazać mu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (1.11.16) o 12:30 w Bożejewicach, w powiecie żnińskim, policjanci ze żnińskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo. Powodem kontroli było to, że auto jechało niemal dwoma pasami ruchu, a następnie, na widok radiowozu, zawrócił i skręcił w boczną drogę. Zaskoczeni zachowaniem kierowcy mundurowi ruszyli za daewoo i po kilku kilometrach zatrzymali.

Jak się okazało, kierowca, który wysiadł z pojazdu nie mógł utrzymać się na nogach, a jego mowa wskazywała na to, że mógł wcześniej pić alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 22-latka nie wykazało, aby miał w organizmie alkohol.

W wyniku dalszych czynności mundurowi znaleźli w aucie w foliowym woreczku białą substancję, którą jak wyjaśnił kierowca zażywał przed jazdą. Wstępne badania chemiczne wykazały, że to substancja psychoaktywna zakazana prawem.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Teraz za posiadanie zakazane substancji grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd może zakazać mu prowadzenia pojazdów.                          

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska