Półtoraroczne dziecko pod "opieką" pijanych rodziców - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Półtoraroczne dziecko pod "opieką" pijanych rodziców

Data publikacji 02.11.2016

W jednym z mieszkań w Grudziądzu policjanci zastali 1,5-roczną dziewczynkę pod "opieką" pijanych rodziców. O pomoc w zajęciu się maleństwem, aby nie trafiło do placówki opiekuńczej, poproszeni zostali najbliżsi krewni. Jak się okazało, oboje też byli nietrzeźwi. Teraz sprawą zajmie się sąd.

W miniony poniedziałek (31.10.16) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w jednym z mieszkań pijani rodzice zajmują się dzieckiem. Pod wskazany adres wysłany został patrol. Rzeczywiście policjanci w mieszkaniu zastali małżeństwo (44 i 34l.) wraz z ich 1,5 rocznym dzieckiem. Rodzice byli kompletnie pijani - ojciec miał przeszło 2, a matka jeszcze więcej, bo ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi o sytuacji powiadomili pracownika Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu, który przybył na miejsce. Ten zaś poinformował rodziców, że jeśli do mieszkania nie dotrze najbliższa rodzina, która zajmie się dziewczynką, to trafi ona do placówki opiekuńczej do czasu podjęcia dalszych decyzji przez Sąd.

Ojciec dziecka zadzwonił po swojego brata, który wraz ze swoją konkubiną przyszedł po chwili do mieszkania. Policjanci wyczuli jednak od nich alkohol. Okazało się, że i oni są pijani. Każde z nich miało po promilu alkoholu w organizmie. Mundurowym powiedzieli, że wypili „tylko jedno piwko będąc na grobach”.

W związku z powyższym została podjęta decyzja o przewiezieniu dziewczynki do placówki. Gdy rodzice to usłyszeli, ojciec maleństwa tylnym wyjściem usiłował wrqaz z dzieckiem uciec z mieszkania, ale udaremnili mu to oczywiście policjanci. Dziewczynka została umieszczona w placówce opiekuńczej. Postępowanie rodziców oceni teraz sąd.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska