Policjanci w służbie najmłodszym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci w służbie najmłodszym

Data publikacji 05.11.2016

Policjanci z powiatu lipnowskiego cały czas edukują najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Po pogadance i zajęciach interaktywnych dzieci otrzymują odblaskowe gadżety.

W związku z trwająca w powiecie lipnowskim akcją „Z nami będzie bezpieczniej”, policjanci dotarli do kolejnej grupy dzieci w naszym powiecie. Tym razem o bezpieczeństwie na drodze rozmawiali z pierwszakami z gminy Lipno, Chrostkowo i Kikół. Do pogadanki profilaktycznej i praktycznych ćwiczeń na przejściu dla pieszych, dołączają też niejednokrotnie, uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych.

Najmłodsi świetnie orientują się w przepisach drogowych i wiedzą, że za brak odblasków odpowiedzialność ponoszą także dorośli, dlatego chętnie przystają na pomysł oddania dodatkowych odblasków które posiadają, swoim dorosłym bliskim, np. mamie lub babci.

Także poza akcją, policjanci docierają do najmłodszych, aby zadbać o ich bezpieczeństwo. Ostatnio odwiedzili dzieci z przedszkola w Skępem, gdzie po przeprowadzonych zajęciach rozdali dzieciom kamizelki odblaskowe.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska KPP Lipno
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski