Policjanci spotkali się z przedszkolakami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci spotkali się z przedszkolakami

Data publikacji 11.11.2016

Policjanci zajmujący się nieletnimi i przewodnik psa spotkali się z przedszkolakami w dwóch przedszkolach na terenie gminy Nakło. Mundurowi rozmawiali z milusińskimi o bezpieczeństwie i pracy policjantów.

W Zespole Szkół w Występie oraz Niepublicznym przedszkolu „Słoneczko” w Nakle, na spotkaniu z przedszkolakami gościli st. sierż. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Górak z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii  oraz asp. Łukasz Król, przewodnik policyjnego psa wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

Policjanci omówili milusińskim podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo nocnej. Informowali którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Poznane zasady przedszkolaki miały okazję poćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego.

Mundurowi omówili również bardzo ważną rolę jaką pełnią różnego rodzaju elementy odblaskowe i przestrzegali maluchy, że dla własnego bezpieczeństwa powinny posiadać na odzieży chociaż jeden odblask. Dzieci dowiedziały się też co powinny zrobić, kiedy zostaną zaczepione przez osobę obcą i jakie niebezpieczeństwa mogą wiązać się z nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi.

Przewodnik policyjnego psa, asp. Łukasz Król, opowiedział o tym, jak wygląda praca przewodnika i zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego czworonożnego podopiecznego. Policjant przestrzegał przedszkolaków, aby nie zaczepiały obcych zwierząt i nie próbowały się z nimi bawić, gdyż może to być bardzo niebezpieczne. Omówił też, jaką postawę należy przybrać kiedy zwierzę atakuje.  

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak