Złodziej zatrzymany po krótkim pościgu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Złodziej zatrzymany po krótkim pościgu

Data publikacji 25.11.2016

Policjanci z Grudziądza po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja samochodu. Sprawca wykorzystał moment wsiadł do otwartego auta z kluczykami w stacyjce i odjechał. Zdążył jeszcze poturbować właściciela, który wskoczył na tylne siedzenie, ale został wypchnięty. Za kradzież rozbójniczą podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj (24.11.16) kilka minut przed 18:00 oficer dyżurny grudziądzkiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził że przed chwilą skradziono mu samochód.
Na miejsce skierowany został patrol, który wstępnie ustalił, że 32-letni mieszkaniec Grudziądza podjechał na jedną ze stacji, by dopompować koła. Zostawił otwarty samochód oraz kluczyki w stacyjce. Zauważył to przechodzący obok mężczyzna, wsiadł do auta i chciał nim odjechać. 32-latek usiłował zatrzymać sprawcę i zdążył jeszcze wskoczyć do samochodu, na tylne siedzenie, jednak w wyniku szarpaniny został wypchnięty z pojazdu. W wyniku zdarzenia odniósł obrażenia ciała i został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala.

W międzyczasie oficer dyżurny zawiadomił o zdarzeniu wszystkie dostępne w służbie patrole. W wyniku poszukiwań, po kilkunastu minutach, policjanci zauważyli skradziony pojazd poruszający się ulicą Gdyńską. Pomimo dawania sygnałów do zatrzymania, kierujący pojazdem nie chciał tego zrobić. Po krótkim pościgu policjanci ostatecznie zajechali kierowcy drogę i go zatrzymali.

Sprawcą kradzieży okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj (25.11.16) zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie zostaną mu ogłoszone zarzuty. Prawdopodobnie również dzisiaj zapadną dalsze decyzje co do jego losu.

Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska