WIADOMOŚCI

Policjanci zatrzymali uciekiniera - ćwiczenia sztabowe w Tucholi

Data publikacji 30.11.2016

Tucholscy policjanci zatrzymali tymczasowo aresztowanego mężczyznę, który uciekł w trakcie transportu na rozprawę sądową. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Symulacja miała miejsce na ul. Stary Dworzec w Tucholi i była możliwością sprawdzenia się funkcjonariuszy w ramach ćwiczeń sztabowych, w tego typu okolicznościach w rzeczywistości.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu tucholskiego policjanci muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach niecodziennych. Aby stale doskonalić swoje umiejętności funkcjonariusze uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Scenariusz ćwiczeń był wymyślony, jednak zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze niemal wszystkich komórek, mogą się zdarzyć w realu. Założenie akcji obejmowało konwój, w trakcie którego dochodzi do kolizji i ucieczki tymczasowo aresztowanego mężczyzny. Ostatnim elementem ćwiczeń było faktyczne zatrzymanie uciekiniera przez policjantów ruchu drogowego, którzy wystawili posterunek blokadowy. Funkcjonariusze sprawnie poradzili sobie z tym zadaniem, bowiem zbieg ostatecznie, z kajdankami na rękach, znalazł się na tylnym siedzeniu radiowozu.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...