Policjanci uczyli dzieci przepisów drogowych i nie tylko - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci uczyli dzieci przepisów drogowych i nie tylko

Data publikacji 02.01.2017

O tym, jak należy zachowywać się podczas korzystania z dróg, aby być bezpiecznym opowiadali na spotkaniach z dziećmi nakielscy policjanci. Mali słuchacze mieli okazję poćwiczyć przytoczone przepisy w praktyce. Poznały także pracę przewodnika policyjnego psa oraz zasady zachowania się w kontaktach ze zwierzętami.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, praktycznie każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą w różnych placówkach oświatowych. Tym razem mundurowi dotarli z profilaktyką do nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Przedszkola w Ślesinie.

Mundurowi podczas spotkania skupili się przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mali odbiorcy dowiedzieli się czym są przepisy drogowe i czemu mają służyć. Policjanci pokazali, jak wyglądają najważniejsze znaki drogowe i omówili, jakie mają znaczenie.

Wiele uwagi poświęcono tematyce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominali, że nie można przez nią przebiegać, a przechodzić można tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Zdobytą wiedzę maluchy mogły poćwiczyć w praktyce na tzw.: mini miasteczku ruchu drogowego. St. sierż. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Górak przypomnieli też, jaką rolę spełniają odblaski i jak ważne jest noszenie ich na wierzchniej odzieży.

Na spotkaniach z dziećmi gościł także asp. Łukasz Król, przewodnik policyjnego czworonoga wraz ze swoim podopiecznym. Policjant opowiadał na czym polega jego praca i informował, jak dzieci winny zachowywać się podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska