Nie miał badań, więc przerobił dowód rejestracyjny - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie miał badań, więc przerobił dowód rejestracyjny

Data publikacji 25.01.2017

Podczas kontroli drogowej właściciel auta posłużył się przerobionym dowodem rejestracyjnym. Nie miał badań technicznych, więc „zaktualizował” stare za pomocą długopisu. Już usłyszał zarzut za to przestępstwo.

Wczoraj (24.01.14) w Lipnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego golfem. 26-letni mieszkaniec gm. Kikół okazał do kontroli sfałszowany dokument, na którym były wyraźnie przerobione daty potwierdzające aktualność badań technicznych pojazdu. Podejrzenia policjantów, co do autentyczności dokumentu, potwierdziły sprawdzenia w systemach policyjnych, z których wynikało, iż zatrzymane auto od dawna nie było dopuszczone do ruchu przez uprawnionego diagnostę. Właściciel nie dopełnił też, w wyznaczonym czasie, obowiązku jego przerejestrowania.

Jeszcze wczoraj (24.01.17) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 270 kk, czyli przerobienia dowodu rejestracyjnego i posłużenia się nim podczas kontroli drogowej, jako autentycznym. 26-latek dobrowolnie poddał się karze. Nie uniknął także mandatu za niedopełnienie obowiązku przerejestrowania pojazdu.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska