Dziecięce odwiedziny w świeckiej komendzie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dziecięce odwiedziny w świeckiej komendzie

Data publikacji 27.01.2017

Jak wyposażony jest policyjny samochód? Czy kolczatka jest ostra? Co wyświetla się na tablicy informacyjnej nieoznakowanego radiowozu? Ile motocykli jest w świeckiej komendzie? Na te i inne pytania szukały wczoraj odpowiedzi dzieci z przedszkola „Lwiątko”, które odwiedziły KPP w Świeciu.

Wczoraj (26.01.17) świecką komendą policji odwiedziły dzieci z przedszkola „Lwiątko”. Wizyta była elementem prowadzonej przez mundurowych kampanii profilaktycznej dotyczącej bezpiecznego spędzania ferii. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjantów, jak wygląda komenda „od środka”. Przedszkolaki sprawdziły jak pobiera się odciski palców, jak wyposażone są radiowozy, gdzie przebywają osoby zatrzymane, jednak największe wrażenie zrobiły na dzieciach policyjne motocykle.

Przy okazji mundurowi omówili z dziećmi podstawowe zasady wzywania pomocy, zachowania w kontaktach z obcymi osobami, a także wskazali na konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie zimowym.

Wkrótce świeckich policjantów odwiedzą m.in. dzieci z SP nr 7. Funkcjonariusze zapraszają inne zorganizowane grupy zainteresowane pracą stróżów prawa „od kuchni”.

Autor: asp. szt. Marek Rydzewski
Publikacja: Kamila Ogonowska