Na spotkaniu z seniorami... - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Na spotkaniu z seniorami...

Data publikacji 01.02.2017

Przedstawiciele włocławskich policjantów spotkali się z seniorami. Mowa była o rzeczach poważnych - oszustwach, wyłudzeniach, kradzieżach itp. Nie zabrakło również miejsca na krótką lekcję samoobrony.

Włocławscy policjanci od dawna korzystają z możliwości spotkania się z Seniorami, aby przekazać pakiet istotnych informacji. Funkcjonariusze docierają do różnych grup zrzeszonych w klubach czy na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Wczoraj (31.01.17) przedstawiciele włocławkich policjantów spotkali się z kilkudziesięcioma osobami tej kategorii wiekowej. Mowa była o wyłudzeniach „na wnuczka”, zasadach wypłacania środków pieniężnych z bankomatów, zagrożeniach wynikających z kontaktów z osobami obcymi, czy wpuszczania ich do mieszkania itp.

Policjanci zaprezentowali również kilka technik samoobrony, które możliwe są do zastosowania przez Seniorów, a minimalizujące zagrożenie.
Z uwagi na ogromne zainteresowanie problematyką poruszoną podczas wczorajszego spotkania podjęto decyzję o ich kontynuowaniu.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska