WIADOMOŚCI

Wspólne działania policjantów ruchu drogowego z policjantami OPP w Bydgoszczy

Data publikacji 01.02.2017

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach w powiecie aleksandrowskim po raz kolejny przeprowadzono wczoraj wspólną służbę funkcjonariuszy ruchu drogowego z policjantami z oddziału prewencji z Bydgoszczy. Wszystko po to, aby ujawniać wykroczenia i eliminować tych, którzy na drodze popełniają przestępstwa. Te niestety są głównymi przyczynami zdarzeń na drogach.

Wczoraj (31.01.17) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki”, wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji w Bydgoszczy, przeprowadzili działania skierowane w szczególności wobec tych, którzy popełniają wykroczenia i przestępstwa będące niejednokrotnie przyczynami wypadków drogowych. To już kolejne takie działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali 65 kierujących i nałożyli 39 mandatów karnych.

Mundurowi zatrzymali też 43-latka, który kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania samochodem. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo z art. 180 a Kodeksu Karnego.

Odpowiedzialności nie unikną również kierowcy, którzy kierowali po alkoholu. Zatrzymany w Wilkostowie 46-latek kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast 3 promile! miał 47-letni rowerzysta zatrzymany w Opokach.

Takie działania będą przeprowadzane na terenie powiatu aleksandrowskiego, ale z pewnością nie tylko, cyklicznie.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska