Dotkliwie pobił i okradł, teraz nie uniknie kary - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dotkliwie pobił i okradł, teraz nie uniknie kary

Data publikacji 01.02.2017

Policjanci z Włocławka zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna jest podejrzany o napad na napotkanego na ulicy nieznajomego. Mundurowi odzyskali telefon, który pokrzywdzony stracił podczas tego przestępstwa. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj sprawca usłyszy w prokuraturze zarzut. Policjanci wnioskują o jego tymczasowego aresztowanie.

W połowie stycznia (14.01.17) na ul. Długiej we Włocławku doszło do rozboju. Poszkodowanym został 23-latek. Z policyjnych ustaleń wynikało, że nieznany mu mężczyzna bez powodu zaczepił go na ulicy, dotkliwie pobił i okradł z telefonu oraz pieniędzy. Zaalarmowani o zdarzeniu mundurowi od razu zajęli się sprawą.

W miniony poniedziałek (30.01.17) policyjny patrol zatrzymał przy ul. Łanowej mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Włocławka. Policjanci znaleźli przy nim telefon komórkowy, który został skradziony podczas rozboju. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj (1.02.17) policjanci doprowadzą go do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszy zarzut rozboju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskować będą o tymczasowego aresztowanie sprawcy.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska