Czy to bezpieczna ślizgawka? - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Czy to bezpieczna ślizgawka?

Data publikacji 01.02.2017

Podłoże jak „szklanka“ skute lodem, a na niej dorośli i dzieci. Spokojnie, nie ma obaw, to sztuczne lodowisko! Łyżwiarzy, tych małych i dużych, odwiedzili na inowrocławskiej "Lodolandii" policjanci.

Asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski dzisiaj (1.02.17) wybrali się do wszystkich feriowiczów, którzy czas wolny spędzali tego dnia na lodowisku przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu. Była to dla wszystkich niespodziewana wizyta. a także doskonała okazja, żeby porozmawiać, szczególnie z dziećmi i młodzieżą, o bezpiecznym zachowaniu i takich też zabawach w czasie ferii. Poruszone przez mundurowych tematy dotyczyły zasad postępowania, gdy poruszamy się po drogach, sposobach organizowania sobie czasu wolnego, ale też umiejętności korzystania z pomocy służb wtedy, gdy jest to konieczne.

Na lodowisku tego dnia były dzieci spędzające ferie na sportowo, ale też grupa uczęszczających na półkolonie z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin wraz z instruktorem i opiekunem Panem Danielem Gorczycą.

Młodzi łyżwiarze otrzymali od policjantów edukacyjne książeczki i odblaski. Dzięki temu lodowisko stało się w jednej chwili odblaskowe. Upominki nie ominęły także dorosłych. "Gadżet" do samochodu, brelok o treści "STOP wypadkom drogowym!", ma cały czas przypominać o rozsądku podczas jazdy. Materiały profilaktyczne ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...