Policjanci rozmawiali z dziećmi na lodowisku w Koronowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci rozmawiali z dziećmi na lodowisku w Koronowie

Data publikacji 01.02.2017

Dzisiaj (1.02.2017) policyjni „wodniacy” st. asp. Daniel Woźniak oraz sierż. szt. Filip Dworzecki spotkali się z uczestnikami półkolonii odbywających się w obiekcie Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Koronowo".

Policjanci po raz pierwszy w trakcie trwających od kilku dni ferii mieli okazję poprowadzić zajęcia na bezpiecznym sztucznym lodowisku. Małym łyżwiarzom mundurowi przypomnieli, że w żadnym wypadku, nawet jeśli to jest mały staw, nie wolno wchodzić na zamarzniętą wodę. Bezpieczna jazda na łyżwach może być tylko i wyłącznie na sztucznym lodowisku i z uśmiechem dodali, że na zamarzniętej kałuży pod blokiem. 

Oczywiście wszyscy amatorzy jazdy na łyżwach zgodnie stwierdzili, że w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa powiadomiliby służby ratunkowe. Znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy chcieli ratować tonącego. Pamiętać jednak należy, że w przypadku podjęcia próby ratowania tonącej osoby, pomoc najlepiej jeśli jest udzielana (w miarę możliwości) wyłącznie z brzegu.

Policjanci wytłumaczyli dzieciom, że pomoc osobie, pod którą załamał się lód jest niebezpieczna i wymaga dużej siły i profesjonalnego podejścia. Aby uświadomić maluchy, policjanci poprosili odważnych do zademonstrowania próby wyciągnięcia osoby za pomocą liny. Oj nie było to łatwe.

Mali koronowscy łyżwiarze na pewno będą jeździć bezpiecznie na łyżwach i pod okiem wychowawców półkolonii.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska