WIADOMOŚCI

Policjanci spotkali się z dziećmi w ramach „Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112”

Data publikacji 10.02.2017

W ramach „Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112” grudziądzki dzielnicowy rewiru II odwiedził przedszkolaki z „Kubusia”. Policjant spotkał się z maluchami i pedagogami głównie po to, by uświadomić wszystkim słuchaczom, zarówno tym najmłodszym, jak i starszym, jak ważny jest to numer i do czego konkretnie służy.

W ramach „Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112" obchodzonego 11 lutego, dzielnicowy rewiru II w Grudziądzu odwiedził dzieci oraz kadrą pedagogiczną przedszkola „Kubuś” przy ul. Wawrzyniaka. Spotkanie odbyło się w czytelni filii nr 4 Biblioteki Miejskiej współpracującej od lat z Komendą Miejską Policji w Grudziądzu. Głównym zalożeniem wizyty było propagowanie i promowanie numerów alarmowych wśród najmłodszych, poinformowanie o rodzaju pomocy jaką można uzyskać pod numerem 112, sposobach zgłaszania zagrożeń oraz jak powinna wyglądać rozmowa z operatorem.

W trakcie spotkania policjant omówił również jakie negatywne skutki może przynieść blokowanie linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób, które aktualnie w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.

Dzieci uczestniczyły bardzo aktywnie, chętnie też przystapiły do kolorowania tematycznych obrazków.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska