WIADOMOŚCI

Włamywacz uciekał po dachach, ale nie zdołał czmychnąć policjantom

Data publikacji 22.02.2017

Włocławscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z urzędów na terenie Włocławka. 25-latek miał przy sobie laptopa, a wiele innych przedmiotów zdążył już przygotować do wyniesienia, ale udaremnili to skutecznie funkcjonariusze. Z uwagi na to, że sprawca jest recydywistą grozi mu za to do 15 lat pozbawienia wolności.

Minionej nocy (21.02.17) dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do budynku jednego z urzędów na terenie śródmieścia ktoś prawdopodobnie się włamuje. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na dachu budynku zauważyli mężczyznę, który trzymał w rękach karton. Na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać po pobliskich dachach. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 25-letni włocławianin.

Jak się okazało, w kartonie znajdował się laptop z ładowarką. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że sprawca włamał się przez okno w dachu, to właśnie w pobliżu niego mundurowi zabezpieczyli jeszcze dodatkowe przedmioty przygotowane już do wyniesienia. Były to płyty główne ze sterownikami, książki z instrukcjami i ładowarki. 25-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Wczoraj (21.02.17) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W tej sytuacji, że jest recydywistą grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska