Kierowca motoroweru z kompletem zarzutów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kierowca motoroweru z kompletem zarzutów

Data publikacji 24.02.2017

Paserstwo, posiadanie narkotyków i ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu środka odurzającego, jazda bez uprawnień i bez wymaganego przepisami kasku ochronnego, a do tego pojazdem bez tablic rejestracyjnych, który okazał się kradziony to zarzuty, z którymi będzie musiał się zmierzyć 19-latek zatrzymany przez policjantów w Fordonu. To jednak nie koniec sprawy.

Długo by można wyliczać zarzuty, które usłyszy 19-latek zatrzymany w środę (22.02.2017) przez policjantów komisariatu w bydgoskim Fordonie. Uwagę patrolu zwrócił motorowerzysta jadący ulicą Dąbrowy Chełmińskiej, który nie miał założonego kasku ochronnego, a pojazd był bez tablicy rejestracyjnej. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna nie miał dokumentów dotyczących pojazdu ani prawa jazdy. Twierdził, że poprzedniego dnia kupił motorower i nie zdążył go jeszcze zarejestrować, a o założeniu kasku zapomniał.

Jednak uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie 19-latka. Chwilę później wyszło na jaw, że powodem tego nietypowej reakcji są posiadane narkotyki. Mundurowi ujawnili je w kieszeni młodego kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina. Na tym jednak nie koniec. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy oraz danych dotyczących numeru VIN pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów, a na dodatek motorower, którym jechał jest poszukiwany jako utracony w wyniku przestępstwa. Ponadto policjanci poddali 19-latka badaniu narkotesterem. Tym sposobem do kompletu jego przewinień doszły: prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu środka odurzającego oraz paserstwo.

Ponadto w związku z ujawnieniem przy mężczyźnie narkotyków, policjanci przeprowadzili przeszukanie jego miejsca zamieszkania. Mundurowi zabezpieczyli tam 15 gramów amfetaminy, wagę oraz inne przedmioty świadczące o sprzedaży narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podsumowując wszystkie przewinienia 19-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj (24.02.2017) policjanci wystąpią z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Na tym jednak nie koniec sprawy. Kryminalni z Fordonu dążąc do wyjaśnienia wątku kradzieży przedmiotowego motoroweru ustalili, że dokonał tego starszy brat zatrzymanego. Ponadto w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci ujawnili kilka gramów suszu roślinnego. W związku z tym mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży motoroweru oraz posiadania środków odurzających. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska